Zpět

Typy jak zabavit dítě uvnitř

Vymyslet zábavnou aktivitu pro děti dá někdy zabrat. Připravili jsme si pár tipů, které můžete doma kdykoliv zrealizovat a zaručeně si užijete příjemné společné chvíle.

Typy jak zabavit dítě uvnitř

1. Zahrajte si divadlo.

Děti zbožňují divadla. Popusťte uzdu své fantazie a vyrobte si loutky sami. Stačí na to papír, tužky, nůžky, špejle a lepidlo. Navíc vám váš mrňous bude dělat asistenta s velkou radostí. Použít lze i méně náročnou verzi a divadélko zahrát s hračkami.

2. Modelujte z plastelíny

Vyrobte si zvířátka, napečte koláčky, udělejte zmrzlinu. Pokud nemáte doma plastelínu, nevadí, vyrobit si ji můžete zcela jednoduše. Stačí k tomu pár ingrediencí: 2 sklenice mouky, 2 sklenice teplé vody, 1 sklenice soli, 2 polévkové lžíce oleje (pokud máte doma vinný kámen, přidejte jednu polévkovou lžíci). Všechny suroviny smíchejte a plastelína je hotová. Potravinářským barvivem můžete plastelínu dobarvit podle vlastních představ.

3. Upečte si spolu sušenky

Z učící věže bude vaše ratolest dosáhnout na vše co potřebuje a nemusíte se bát, že spadne na zem a ublíží si. V učící věži je ze všech stran chráněné a můžete si tedy bezstarostně vychutnat společné chvíle v kuchyni. Nechte malého pomocníka přesýpat suroviny, míchat a válet těsto a samozřejmě vytlačovat sušenky. A to vše po vašem boku.

 

4. Zahrajte se na Popelku

Děti velmi rádi třídí a použít můžete cokoliv co doma najdete. Knoflíky můžete třídit podle barvy a velikosti, magnetky podle tvaru, barvičky podle barev. Čočka a sušený hrách splní také svůj účel dokonale.

5. Malujte a vyfarbujte

Všechny děti se rádi hrají s barvami. Použít můžete prstové nebo vodové barvy. Nakreslete obrázek a nechte vašeho prcka aby ho vybarvil podle vlastních představ. I prstové barvy si můžete vyrobit doma. Použijte 1 hrnek mouky a 1 a půl hrnku studené vody, které spolu pořádně smíchejte. Přidejte 1 hrnek horké vody a spolu vařte dokud vám směs nezhoustne. Rozmixujte, rozdělte na části a přidejte potravinové barvivo. Prstové barvy jsou hotové a můžete malovat.

6. Vnitřní minigolf

Na tuto aktivitu postačí krabice a pár míčků. Do krabice vystřihneme otvory o něco větší než samotná míč, krabici položíme otvory dolů a minigolf může začít. Jak golfovou hůl můžeme použít tubu z utěrek, vařečku, koště, nebo cokoli jiného.

7. Podojme kravičku

Už jste někdy dojily krávu? Že ne? Přečtěme si o kravičce a pojďme na to. Budeme potřebovat jednu gumovou jednorázovou rukavici a vodu. Do prstů na rukavici uděláme jehlou dírky, naplníme vodou, zavážeme a můžeme začít s dojením.

8. Čtěte si spolu knihy

Ať už máte oblíbenou knížku o autíčkách, o farmě, o Pipi dlouhé punčoše, nebo o Pejskovi a kočičce, čas s dětmi při knize je vždy kouzelný.

9. Třiďte barvy

Na hru na třídění barev můžeme použít obal od vajíček, barevné poháry, či různé menší krabičky. Nabarvíme jejich základními barvami a můžeme začít třídit. A co třídíme? Fantazii se meze nekladou, můžete použít kostky lega, barevné těstoviny, míčky, či kousky nastříhaného barevného papíru.

10. Ochutnávejte

Tato hra je u nás doma velmi oblíbená. Postačí na ni šátek na zavázání očí a miska s kdejakým jídlem a zábava je na světě :).