Zpět

Bezpečnostní certifikát našich věží

Věže Zoody splňují nejpřísnější evropské bezpečnostní normy a jsou označeny CE (Communauté Européenne).

Bezpečnostní certifikát našich věží

Každý chce pro své děťátko to nejlepší a v případě učící věže, chce samozřejmě vybrat tu nejbezpečnější.

Abychom dokázali, že jsou naše věže opravdu bezpečené a získaly označení CE, museli projít mnoha přísnými testy a zkouškami.

Přestože učící věž nespadá pod produkty, které toto označení musí mít, my jsme se rozhodli jít touto cestou a certifikát pro naše věže získat, abychom ujistili naše zákazníky, že Zoody věže jsou opravdu bezpečné a jsou tou nejlepší volbou pro dětičky.

ce

Co je vlastně označení CE?

CE (Communauté Européenne resp. Conformité Européenne) značení je potvrzením toho, že výrobek je v souladu s příslušnými základními požadavky evropských technických předpisů (směrnicemi), které se na výrobek vztahují, a že shoda byla prokázána pomocí příslušného postupu posuzování shody. Základní požadavky jsou ty požadavky, týkající se bezpečnosti výrobků, ochrany veřejného zdraví, ochrany spotřebitele, ochrany životního prostředí a v některých případech i interoperability.

Co všechno jsme testovali?

Abychom získali bezpečnostní certifikát, museli jsme prokázat, že jsou naše věže opravdu bezpečné.

ce

Museli projít rôznymim zkouškami jako např vystavení otevřenému ohni na 10 sekund, zátěžový test, test náklonu. Dokázali jsme, že naše věže nemají žádné ostré hrany, žádné výčnělky a jsou absolutně bezpečné pro dětské ručky.

Rovněž jsme museli prokázat, že naše věže nemají žádné šrouby, kvůli kterým by mohlo dojít časem k rozkývání konstrukce. Naše věže jsou spojovány výlučně dřevěnými spoji.

ce

Dokazovaly jsme, že se ve věži nemůže zaseknout žádná ručka, nožka, či hlava. Že jsou naše věže dostatečně stabilní a při správném používání nehrozí jejich převrhnutí. Testovali jsme např i to, co se stane s věží, když padne z různé výšky, když spadne na nohy, či na bok.

Samozřejmé je, že všechny námi používané materiály, jakož i nátěry, jsou naprosto bezpečné a pro děti nezávadné.