Zpět

Jak pečovat o svou věž, aby vypadala jako nová?

Jak pečovat o svou věž, aby vypadala jako nová?

Naše věže denně testují už pár let naše tři děti, takže velmi dobře víme, jaký nepořádek může vzniknout v kuchyni, když děti chtějí pomoci s vařením, mícháním či mytím :). Právě proto je důležité, aby měla věž vnější nátěr, který dřevo ochrání a je snáze udržovatelný.

 

Rádi bychom vám proto vysvětlili, z jakých materiálů je věž vyrobena a jak o ni pečovat, aby co nejdéle vypadala jako nová.

Pro vnější úpravu věží používáme speciální barvy a laky. Jsou na vodní bázi a vhodné pro nátěry dřeva. Barvy a laky jsou ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Jsou také zdravotně certifikovány a bezpečné pro děti – používají se k výrobě dětského nábytku a hraček, takže se nemusíte bát, že na povrch věže sluší kousek jídla a váš mrňous se ho rozhodne olizovat.

Výhodou tohoto nádherného nátěru je také jeho nevýhoda. Fakt, že barva či lak neobsahují žádné toxické nebo agresivní chemikálie, je činí méně odolnými. Jak jsme uvedli výše, naše barvy jsou na vodní bázi a vodou ředitelné.

To znamená, že pokud zůstane barva delší dobu mokrá, případně se pokusíte agresivně odstraňovat nějaké skvrny či seškrábat nános, výrazně snížíte její životnost.

Pokud potřebujete vyčistit špinavou věž, použijte vlhký hadřík bez čistícího prostředku. Jemně přejeďte vlhkým hadříkem po špinavém povrchu a otírejte špínu, dokud nezmizí. Nepoužívejte nadměrnou sílu, protože by to mohlo poškodit barvený nátěr.

Jak čistit bezpečnostní tyčky?

U věží, které mají dvě nebo více kontrastních barev (např. bílý rám a tmavé bezpečnostní tyčky) není neobvyklé, že při běžném používání se část barvy přenese na bezpečnostní tyčky. Je zcela normální, že dochází k určitému přenosu barev, a to je obecně způsobeno, když jsou vloženy pod úhlem, a ne horizontálně.

Všechny bezpečnostní tyčky (lakované nebo barvené věže) jsou ošetřeny dodatečnou vrstvou transparentního laku, který jim poskytuje dodatečnou ochranu. Pokud se vám bezpečnostní lišty zašpiní, použijte vlhký hadřík a jemně je otírejte, dokud se barevné šmouhy neodstraní.