Zpět

Proč učící věž? 14 důvodů proč by u vás neměla chybět

Nevíte se rozhodnout, zda je učící věž to, co pro svého prcka potřebujete? Připravili jsme pro vás několik důvodů, které vás přesvědčí, že je to skvělá investice na několik let.

Proč učící věž? 14 důvodů proč by u vás neměla chybět


1. Bezpečnost dětí je pro každého rodiče to nejdůležitější. Učící věž je stabilní, má tři pevné strany a bezpečnostní tyčky v zadní části, které menší děti chrání před vypadnutím. Narozdíl od běžně používaných jídelních židlí tedy nehrozí, že ji dítě převrhne, nebo udělá krok do prostoru.

Umývanie zúbkov

2. Pomáháte svým dětičkám stát na bezpečném místě od první chvíle, kdy se samostatně postaví.

Umývanie zúbkov

3. Vaše ratolest se může zcela soustředit na to, co bude dělat a nemusí se zabývat udržováním rovnováhy na židli. Ani vy už více nemusíte neustále číhat, jestli se mu stolička nepřevrátí.

4. Uvolněte své ruce a záda a nechte svého prcka pozorovat váš svět z učící věže. Mít opět v kuchyni k dispozici dvě volné ruky je k nezaplacení, však?

5. Při vaření se váš mrňous hodně naučí, pojmenovat zeleninu, ovoce, koření, či jiné přísady v kuchyni.

Umývanie zúbkov

6. Nezapomeňte i ochutnávat, nechte svou ratolest ať pozná chuť mouky, skořice nebo čerstvé bazalky.

7. Netřeba jen pozorovat, nejlépe je se i zapojovat. Vaše děťátko určitě potěšíte tím, že mu dovolíte aby vám v kuchyni pomáhalo. Přesýpání přísad, hnětení těsta, i díky těmto aktivitám zvyšujete jejich koncentraci a dodáváte pocit úspěchu.

Umývanie zúbkov

8. Vašeho prcka bude mytí ovoce, zeleniny, či nádobí ohromně bavit.

9. S učící věží dopřejete svým dětičkám i svobodu. Mohou si ji snadno sami dát tam, kde ji zrovna potřebují. Přisunout k umyvadlu a umýt si ruce, jestli k vám, jak vaši hlavní asistenti.

10. Trhat si ovoce přímo ze stromu je velká zábava, hlavně pro vašich malé pomocníky. Šup s učící věží na zahradu.

Umývanie zúbkov

11. Učící věž vám dobře poslouží i v koupelně při mytí rukou nebo zoubků.

12. Pomoci tatínkovi v dílně bude s učící věží bezpečnější a hezčí zážitek. Vždyť kdo bude podávat šrouby s větší radostí a entuziasmem, jak váš malý asistent.

13. Vztah s vaším děťátkem budujete a posilujete i díky času strávenému v učící věži, protože ho může trávit s vámi a nemusíte mu vymýšlet samostatné aktivity na to, abyste si mohli v klidu udělat svou práci.

14. Svým dětem budujete sebevědomí, díky učící věži jim dáváte jistotu, že jsou samostatný malý človíček, který dokáže udělat věci sám.

Alternativní příspěvky: